Макара Shimano Speedmaster 14000 XSD.
Новата макара на Shimano – Speedmaster XSD е зашеметяваща макара за сърфкаст на дълги разстояния, която предлага отлично съотношение цена-качество. Тази макара ще бъде идеална за използване както за сърфкастинг, така и за риболов на шаран.
Съдържаща зъбни колела и технология за далечно замятане, взети директно от водещите в класа модели SHIMANO, привлекателното сребристо тяло и синя шпула пасват идеално на всички пръти за сърфкаст на SHIMANO на дълги разстояния. Това е макара с доказана производителност при замятане на дълги разстояния, която ще ви помогне да замятате по-далеч от всякога, позволявайки ви да достигнете риба, която се храни от разстояние.
Макарата се доставя с два комплекта редуциращи вложки, които намаляват вместимостта на влакното на размер. Редукция 10 000 побира – 0.35 мм-400 м; 0.40 мм-300 м, а 3500 побира 0.20 мм-200 м.
Разполага с убийствените 20 кг Drag Power и няма риба, която да ѝ се опре!
Някои използвани технологии Shimano:
- HAGANE:
Концепция за дизайна на макарата на Shimano, създадена да издържа на продължителна употреба и екстремно натоварване. HAGANE е иновация с вградена здравина и издръжливост, която работи заедно с прецизния инженеринг на Shimano. HAGANE е за всички риболовци. - Наgаnе Gear:
Основното зъбно ĸoлeлo е изработено от едно цяло парче метална сплав, посредством технологията на Ѕhіmаnо НАGАNЕ за студено формоване, без допълнителна обработка. Това осигурява гладкост, здравина, лекота и сила в самото сърце на макарата. - Rigid Cast:
Технологията Rigid Cast балансира здравината и лекотата на основния вал, за да издържи при екстремни замятания. - Ѕhіmаnо Ѕіlеntdrіvе:
Основният дизайн на цялото тяло и частите свързани с движението, се преразглеждат един по един. Изцяло са елиминирани фините разхлабвания и празнини между различните части и детайли. Целевите области за подобрение включват задвижващото зъбно колело, червячен вал, шпилка на червячния вал, зъбно колело на червячния вал и т.н. Постигнато е изключително гладко и безшумно въртене. - A-RC Spool:
Shimano ARC Spool е патентован дизайн на шпулата, завършващ с V-образен ръб. Този дизайн позволява на влакното да напуска макарата с по-малко триене, което води до по-дълги и по-точни замятания. - Super Slow Oscillation:
Super Slow Oscillation System осигурява равномерно навиване на влакното на шпулата, намалявайки разстоянието между отделните намотки, което може да причини нежелано триене или увисване по време на замятане. Намотките на въдицата се полагат близо и успоредно една на друга. - G FREE BODY:
G FREE BODY измества центъра на тежестта на макарата по-близо до пръчката. Това се постига чрез преместване на осцилиращия механизъм с 19 милиметра по-близо до въдицата. В резултат не се усеща биене на макарата при въртене и се увеличава кастинг дистанцията. - PARALLEL BODY:
Функцията Parallel Body предполага, че макарата е разположена успоредно на пръта. Това води до намаляване на докосванията до въдицата от влакното и впоследствие това увеличава разстоянието на замятане. - CI4+:
CI4 е материал от смола, подсилен с въглеродни влакна, който е по-лек и има по-висока якост от конвенционалния материал от смола. CI4+ е усъвършенствана версия на оригиналния материал CI4. Твърдостта и издръжливостта са значително подобрени от оригиналния материал CI4, като същевременно се запазва лекотата на материала, което прави възможно намаляването на размера и теглото на макарата.
Характеристики:
- Super Slow Oscillation System осигурява равномерно навиване на влакното на шпулата.
- АR-С основна алуминиева шпула.
- Без резервна шпула.
- Лагери: 3+1.
- Максимален драг – 20ĸг.
- Тегло – 590 гp.
- Обороти – 4.3: 1.
- Обиране на влакно с един оборот – 103cм.
- Вместимост на шпулата: 0.35мм-550м / 0.40мм-400м / 0.45мм-300м.